TekSoft Ana Sayfa

 

TEKSOFT SMS (Kısa Mesaj) Gönderim Modülü

 

TekSoft yaparsa, iyisini yapar.

 

Kullanıcı talepleri doğrultusunda, KTS ve AjandaPRO yazılımlarımıza kolayca Toplu SMS gönderebilme özelliği eklenmiştir.

 

Bu site 800x600 ve üzeri çözünürlüklerde Internet Explorer 5 veya üzeri tarayıcılar için dizayn edilmiştir.

 

 

Hedef kitlenize doğrudan ulaşın: SMS Gönderin

 

TekSoft olarak, kullanıcılarımızdan gelen talepler doğrultusunda KTS ve AjandaPRO yazılımlarımız için toplu SMS gönderim modülü ekledik. Bu modül, tüm TekSoft çözümleri gibi kullanımının kolay ve pratik olması ön plana alınarak hazırlanmıştır:

 

 

SMS gönderim hizmeti, Mobildev (www.mobildev.net) tarafından sağlanmaktadır. Yazılımlarımızdan SMS gönderebilmeniz için tek yapmanız gereken, Mobildev tarafından sağlanan SMS GÖNDERİM HESABI edinmenizdir. Hesabınızı açtırmak, fiyat tarifesi vs.. gib konularda bilgi almak için lütfen Mobildev web sitesini ziyaret ediniz.

 

 

 

Cari Kartlarına, veya Telefon Rehberi Kayıtlarına Kolayca TOPLU SMS gönderebilirsiniz:

 

Tek yapmanız gereken farenin sağtuşu menüsünden SMS göndermeyi seçmektir:

 

 

 

Kayıtlardan sadece seçtiklerinize SMS gönderebiliyorsunuz:

 

Seçmeli görünümde SMS gönderilmesini istediğiniz kayıtları belirleyin, ve farenin sağtuşu menüsünden "Seçilen Kayıtlara SMS Gönder" seçin:

 

 

 

 

Gönderilecek SMS mesajlarının kayıtlara göre Özelleştirilmesi:

Cari kartları ve Telefon Rehberi kayıtları için, gönderilecek mesajların kayıtlardaki bilgilere göre özelleştirilmesini kolayca sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, mesaj metnine özelleştirilecek alan bilgisini eklemektir. Gerisini SMS modülü hallediyor:

 

 

Mesaj metnine ÖZEL ALAN eklendiğinde, bu alandaki bilgi SMS gönderimlerinde otomatik olarak her kayıt için özelleştirilmektedir (Sayın XXX; merhaba... şeklinde kayıtlara göre özelleştirilmiş SMS mesajları göndermek mümkündür).

 

 

İstediğiniz ekranda SMS Gönderim Modülünü çağırın ve serbestçe SMS gönderin:

Cari kartları ve Telefon Rehberi kayıtlarına sağtuş menüsünden kolayca SMS gönderebiliyorsunuz. Ayrıca isterseniz, numarayı/numaraları kendinizin girip SMS gönderebileceğiniz SERBEST SMS gönderim modu da bulunmaktadır:

 

 

İsterseniz tek bir numaraya, isterseniz girdiğiniz bir numara listesine SMS gönderin. Numara listesini dosyaya kaydedebilir, veya bir dosyadan numara listesi yükleyebilirsiniz.

 

 

Ve daha birçok özellik ile TekSoft SMS Modülü kullanışlı ve pratiktir:

  • Mesaj metninizi biçimleme (hepsi büyükharf, hepsi küçükharf, kelime veya cümle başları büyükharf, vs).
  • Mesaj metinlerini sonraki kullanımlar için Şablon olarak kaydetme, kayıtlı şablonlardan mesaj metni yükleme.
  • Tarih ve Mesaj ID'si ile gönderim raporları alma.
  • Program içerisinde her ekrandan SMS modülünü çağırabilme (Ctrl+M tuşuna basmanız yeterlidir. SMS modülü hemen kullanımınıza hazır olacaktır).

 

 

Sorular ve Cevaplar:

 

SMS hesabını nasıl açtırabilirim, fiyat tarifesi nedir?

SMS gönderimleri, MOBILDEV tarafından yapılmaktadır. SMS hesabı açtırma, fiyatlar vs.. gibi hertürlü sorunuz için Mobildev ile iletişime geçmelisiniz: www.mobildev.net . SMS hesabınızı açtırmak için, TekSoft yazılımlarından SMS gönderebilmek için hesap açtırmak istediğinizi Mobildev firmasına bildirmeniz ve sözleşmenizi imzalamanız yeterlidir.

 

SMS hesabım başka bir program için zaten bulunuyor. Mevcut hesabımı kullanabilir miyim?

SMS modulünün güncel sürümüne başka programlar için açtırdığınız SMS hesaplarınızı kullanabilmeniz amacıyla "Bayi Kodu" bilgisini girebileceğiniz yeni bir alan eklenmiştir. Eğer Mobildev üzerinden SMS gönderen başka bir programdaki hesabınızı (örneğin SMSClient programı) kullanarak SMS gönderimi yapmak istiyorsanız, hesabınıza ait "Bayi Kodu" bilgisini girmeniz yeterlidir.

 

Bayi Kodu bilgisini bilmiyorsanız SMS hesabınızı açtırdığınız firmadan öğrenebilirsiniz (TekSoft için bayi kodu = mb1423).

 

SMS Modulü ekranında Bayi Kodu bilgisi gireceğiniz alan bulunmuyorsa, programınızı güncellemeniz yeterlidir. Güncelleme yapmak için programınız çalışırken "Yardım" menüsünden "Hakkında" seçiyorsunuz ve gelen penceredeki "Versiyon Kontrol ve Güncelleme Sayfası" linkine tıklıyorsunuz. Açılan internet sayfasından programınızın güncel olup olmadığını öğrenebilir, güncel dosyaları indirebilirsiniz. Nasıl güncelleme yapacağınız yine aynı sayfada açıklanmaktadır.

 

SMS hesabı dışında başka bir gereksinim var mı?

TekSoft SMS modülü, SMS Gönderim isteklerinizi internet üzerinden Mobildev Sunucusuna iletmektedir. Mesajın alıcılarına iletilmesi, Mobildev Sunucusu tarafından yapılıyor. Bu nedenle, SMS modülünü kullandığınız bilgisayarda internet bağlantısı olması gerekir.

 

Gönderdiğim mesajların gidip gitmediğini nasıl anlarım?

TekSoft SMS modülü, mesajlarınızı Mobildev Sunucusuna başarılı olarak iletince size mesajınızın gönderilmek üzere başarıyla iletildiğini bildirir ve mesajınıza Mobildev Sunucusu tarafından atanan numarayı gösterir. Bundan sonrasında mesajınızın alıcılarına ulaştırılması Mobildev tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Gönderdiğiniz mesajların durumunu, tarih bazında (iki tarih arası) veya mesaj numarası ile SMS modülü üzerinden sorgulayabilirsiniz.

 

Yurtdışı numaralara SMS gönderebilir miyim?

HAYIR. Mobildev sunucusu, Türkiye içi operatörlere (ve KKTC) kayıtlı numaralara SMS gönderebiliyor.

 

SMS gönderebilmek için, Cari Kartı girerken Cep Telefonu numarasının özel bir şekilde yazılması gerekiyor mu?

HAYIR. SMS modülü, cep telefonu alanına girilen bilgilerden sadece rakam olanlarını alır. Girilen numaranın geçerli olabilmesi için, 3 rakamlı operatör kodu (532, 505, 542 vs..) ve 7 rakamlı telefon numarasının bulunması gerekir. Numaranın başında hiçbirşey olmayabilir, 0 olabilir, veya 90 olabilir. SMS modülü, yukarıdaki şartlara göre geçerli bir telefon numarası tesbit edebilirse kayda SMS göndermenize izin verir. SMS modülüne göre, aşağıdaki numaraların hepsi geçerlidir:

 

5XX 1234567

C: 5XX - 1234567

90 - 5XX : 123 4567

05XX 1234 567 (cep)

(5XX) 123-4567

05XX1234567

 

 

Telefon Rehberinde 2 tane Cep Telefonu girilecek alan var? Bunlardan hangisine SMS gönderilir:

SMS modülü, öncelikle kayıttaki ilk cep telefonu numarasına bakar. Bu numara boş değilse, 1. cep telefonu numarasına SMS gönderilir. Eğer 1. numara boş, ve 2. numara dolu ise, bu durumda 2. cep telefonu numarasına SMS gönderilir.

 

Cep telefonu alanına bilgi girilmeyen kayıtlar ne olur?

SMS modülü, cep telefonu alanında bilgi bulunmayan kayıtları otomatik eler ve bu kayıtlar toplu gönderim listesine eklenmez.

 

Sadece bir Cari Gurubu altındaki kayıtlara, veya sadece bir Rehber Kategorisi altındaki telefon rehberi kayıtlarına toplu SMS gönderebilir miyim?

EVET. Tek yapmanız gereken, ilgili ekranda süzgeç uygulamaktır. Cari gurubuna veya Telefon rehberi kategorisine göre süzgeç uygulayın ve daha sonra toplu SMS modülüne geçin. SMS modülü, kayıtlara bir süzgeç uygulanıyorsa, sadece süzgeci karşılayan kayıtları SMS gönderim listesine dahil eder.

 

Cari listemde 5000 civarında kayıt var. Hepsine birden SMS gönderebilirmiyim? Kayıt sayısında limit varmı dır?

Mobildev dökümantasyonu, tek bir SMS gönderim komutuyla 30000 adet SMS gönderimine izin verildiğini bildiriyor. Bu nedenle, 5000 kayıt için mesaj göndermenizde bir sorun bulunmuyor.

 

Doğum günü gelen kayıtlara otomatik mesaj gönderebilir miyim?

SMS Modülü, henüz versiyon 1:0 olarak kullanıma hazırdır. Şimdilik manuel olarak kayıtlara süzgeç uygulayıp doğum günü mesajları gönderebilirsiniz. Bunun otomatik yapılması (ve başka özellikler) ilerleyen sürümlerde kullanıcı talepleri doğrultusunda eklenebilir.

 

Mesajım alıcısına ulaşmaz ise, bundan TekSoft'u sorumlu tutabilir miyim?

HAYIR. TekSoft SMS modulü, mesaj gönderim isteklerinizi internet üzerinden Mobildev Sunucusuna göndermektedir. İstek sunucuya başarıyla gönderilirse, bu durum sunucudan gelen cevaba göre size bildirilir. Sunucu isteği aldığını bildirdiği anda, artık mesajların alıcılarına gönderilmesi Mobildev Sunucusu sorumluluğundadır.

 

Ayrıca TekSoft, hiçbir şekilde SMS gönderim aracıyla gönderilen mesajların içeriğinden sorumlu tutulamaz. Mesajların içeriğinden, mesajı gönderen kişi sorumludur.

 

 

TekSoft KB2009-SMS-1 (25 Ocak 2009)

CafeMatic Internet Cafe Yönetim Yazılımı

CafeMatic

KTS (Kolay Ticari Set)

 

LabControl

 

Ajanda PRO